banner-cariere-ro

Specialist SEO

Profilul candidatului:

    • Studii:
      • studii superioare

    • Cerinte:
      • Orientare spre client
      • Planificare strategica
      • Aptitudini puternice de analiza
      • Gandire creativa
      • Abilitati de comunicare orala si scrisa, de relationare si convingere
      • Persoană energica, auto-motivata
      • Rezistenta la lucrul sub presiune
      • Orientata spre livrarea proiectelor in termen
      • Abilitati de a lucra atat individual cat si in echipa, capacitatea de a conduce echipe de colaboratori
      • Cunostinte bune de limba engleza (scris si vorbit)
      • Seriozitate, angajament pe termen lung
      • Disponibilitate full-time

    • Responsabilitati specifice postului:
      • Conceperea de strategii online, in vederea cresterii traficului de calitate, adaptate la specificul clientului
      • Imbunatatirea imaginii online
      • Transformarea vizitatorilor in clienti
      • Realizarea de auditari SEO
      • Redactarea si crearea de articole originale pe baza unor cuvinte cheie
      • Dezvoltarea campaniilor de atragere de link-uri
      • Analiza si interpretarea traficului
      • Monitorizarea cuvintelor cheie si imbunatatirea continua a pozitionarii in motoarele de cautare
      • Monitorizarea pietei si a competitorilor
      • Relationarea cu clientii
      • Gestionarea colaboratorilor
      • Studierea trendurilor din SEO si social media si punerea lor in practica

    • Experienta in munca:
      • Minimum 2 ani experienta in marketingul online
      • Experienta in analiza indicatorilor web
      • Experienta in utilizarea toolurilor online specifice (Google Webmaster Tools, Google Analytics, software specific pentru analize SEO si social media)

  • Oferta:
    • mediu de lucru placut si profesionist
    • acces la instruire si la un standard de competente, absolut necesare unei cresteri profesionale solide
    • implicarea in proiecte specifice care pot constitui o provocare profesionala
    • pachet salarial atractiv

Candidatii pot trimite un CV la adresa office@fiveplus.ro