banner-cariere-ro

PHP Web Developer

Profilul candidatului:

    • Studii:
      • facultate tehnica, de preferat cu profil IT: Automatica, Cibernetica, Matematica (Informatica)
      • absolvent

    • Cerinte:
      • seriozitate
      • angajament pe termen lung
      • absolvent facultate de profil IT
      • experienta de lucru in domeniul IT este de preferat
      • capacitatea de autodezvoltare, de a invata lucruri si tehnologii noi
      • gandire organizata, capacitatea de analiza si de rezolvarea unei probleme
      • capacitati de comunicare, de intelegere si aplicare a sarcinilor acordate
      • acordarea de atentie detaliilor
      • cunostinte de limba engleza
      • respectarea deadline-urilor
      • disponibilitate full-time

    • Tehnologii si produse software:
      • limbaje si tehnologii: HTML, CSS, PHP, MySQL, Javascript (jQuery)
      • experienta in lucrul cu CMS-uri (nivel mediu-avansat: WordPress)
      • experienta in lucrul cu platforme de comert electronic (nivel mediu: Open Cart, WooCommerce)
      • reprezinta un avantaj cunostintele minime de utilizare Photoshop sau un alt software de grafica
      • reprezinta un avantaj cunostintele de optimizare SEO

    • Responsabilitatile jobului:
      • dezvoltare site-uri de prezentare
      • dezvoltare magazine de comert electronic
      • mentenanta si administrare proiecte deja existente
      • suport tehnic
      • optimizare site-uri web pentru motoarele de cautare
      • implementare scripturi de tracking pentru campanii de promovare online
      • acordare de suport pentru echipa de vanzari prin analizarea cerintelor si oferirea de cotatii de efort

    • Colegii tai doresc de la tine:
      • sa ai o atitudine pozitiva, proactiva in rezolvarea problemelor
      • sa ai spirit de echipa, sa ceri ajutor atunci cand ai nevoie si sa oferi atunci cand ti se cere
      • sa fii determinat(a), perseverent(a), responsabil(a)

    • Oferta:
      • mediu de lucru placut si profesionist
      • acces la instruire si la un standard de competente, absolut necesare unei cresteri profesionale solide
      • implicarea in proiecte specifice care pot constitui o provocare profesionala

  • Cateva intrebari la care te rugam sa ne raspunzi:
    • Ce experienta ai in realizarea de site-uri web si magazine de comert electronic pe platforme open-source? Enumera mai cateva din proiectele la care ai participat si cu ce ai contribuit la realizarea lor
    • La ce nivel iti evaluezi cunostintele de: PHP, HTML, MySQL, CSS, Javascript, utilizarea programelor de prelucrare grafica, optimizarea SEO a unei platforme? Acorda o nota de la 1 la 10 pentru fiecare in parte.
    • Care este nivelul salarial net la care te astepti, corelat cu experienta si cunostintele tale de pana acum?
    • Cum iti evaluezi abilitatile de a comunica cu un client intr-o maniera care sa ii sugereze acestuia profesionalism si incredere?

Candidatii pot trimite un CV la adresa office@fiveplus.ro